Mám strach, že mám demenci, ale vyšetření nic neprokázalo

Předplatné Předplatné
minut čtení 20 minut
Náročnost Náročnost: Lehčí

Následující text volně navazuje na článek Mám strach, že mám demenci: Odlišení demence od psychických poruch, ve kterém jsou nabídnuty možné způsoby, jak odlišit neurologickou poruchu od psychické. Pokud jste tedy dospěli k představě, že problémy můžou způsobovat spíše psychické souvislosti, můžete se na následujících pěti stranách dočíst o možných příčinách. Hlavním obsahem článku je hlubinný rozbor „fobie z demence“, zejména fakt, že přes značný strach přináší člověku silné zisky. Pak se stručně zmíníme o „pasivních“ důvodech pro „intelektuální“ poruchy, tj. např. o výpadcích pozornosti zaviněných přetížením. Dále ale bude popsán pro mnohé překvapivý pohled. Člověk, který zakouší poruchy ve svém výkonu (zapomíná, selhává v intelektuálních činnostech) a strachuje se z možného vážného neurologického onemocnění je přes nemalé subjektivní utrpení autorem, aktivním tvůrcem výpadků pozornosti, zapomenutí, přeřeknutí, a dokonce i svých děsivých (fobických) strachů z demence.

To je také důvodem, proč lékařská vyšetření vyvracející přítomnost vážné poruchy ani ujišťování ze strany blízkých nepomáhají: Z neuvědomovaných (ale přesto velmi pádných) důvodů my sami potřebujeme tyto problémy mít. Pokud by tato představa byla pravdivá, potom to má zásadní vliv na ...

Předplatné je zrušeno. Patříte-li k několika málo lidem, kteří mají ochotu podpořit fungování webu, můžete tak učinit v záložce na horní stránce obrazovky: Stát se sponzorem ( https://uterapeuta.cz/sponzor/ )

Cena: 0 Kč / rok

(0 Kč / měsíc)

Můžou vás zajímat tyto články

error: